Aktualności

Koło artystyczne

 
 
Picture of Iwona Durzyńska
Koło artystyczne
by Iwona Durzyńska - Wednesday, 31 August 2016, 9:18 PM
 

Zajęcia koła artystycznego odbywały się w wymiarze 1 godz./ tygodniowo. Uczestniczyło w nim 8 uczniów z klasy III. 

W czasie zajęć dzieci rozwijały swoje zainteresowania i zdolności. Często same decydowały o rodzaju aktywności, wyborze utworu muzycznego czy technice wykonywanej pracy. 

Udało nam się przygotować taniec do utworu Indili "Touner Dans Le Vide", który dzieci zaprezentowały rodzicom i uczniom naszej szkoły. Braliśmy udział w kilku konkursach plastycznych, m.in. "Święto Niezapominajki" organizowanym przez Nadleśnictwo Warcino, "Mój ogród" (prace dzieci były prezentowane w czasie Targów Ogrodniczych w Słupsku), "Barszcz ginie w eko -gminie", organizowanym przez Urząd Miejski. W tym ostatnim konkursie Blanca Ślusarska zajęła indywidualnie I m., pozostali uczniowie zostali wyróżnieni. Przygotowaliśmy również grę planszową, nietypową, bo wielkoformatową ( na płótnie 3 x4 m) na Konkurs Czytania ze Zrozumieniem. Wykonaliśmy również dekoracje do naszego występu pt. Łajba Romana - płócienne żagle, burty statku, flagi, maszty, itd.

Uczniowie z olbrzymim zapałem i chęcią realizowali poszczególne przedsięwzięcia, uczyli się współpracy i odpowiedzialności.