Aktualności

Koło artystyczne

 
 
Picture of Iwona Durzyńska
Koło artystyczne
by Iwona Durzyńska - Wednesday, 24 February 2016, 2:12 PM
 

Zajęcia odbywają się w wymiarze jednej godziny tygodniowo, w piątki. Bierze w nich udział ośmioro uczniów, 7 dziewczynek i 1 chłopiec.

Celem zajęć jest stymulowanie wszechstronnego rozwoju, kształtowanie postawy twórczej, wyzwolenia radości tworzenia, kreatywności, wyrabianie poczucia własnej wartości i wiary w siebie oraz wskazanie alternatywy na ciekawe spędzanie wolnego czasu i pokazanie możliwości wykorzystania kartonu, ścinków materiału, kawałków wełny, itp. do zrobienia czegoś ciekawego.

W czasie zajęć odbyliśmy dwie podróże, po innych kontynentach, w celu poznania zwyczajów i kultury tamtejszych mieszkańców. Udaliśmy się do Meksyku. Powstały kolorowe, kartonowe sombrera z pomponikami, poncza w wymyślne wzory i olbrzymi kaktus z folii bąbelkowej. Na zakończenie podróży zatańczyliśmy taniec meksykański w niezwykłych strojach i nakręciliśmy filmik pt."Desperados". Kolejna nasza wyprawa zakończyła się w Afryce. Wielkie, kolorowe maski z kartonu pomogły nam wtopić się w otoczenie i lepiej poznać życie na czarnym lądzie. Na pamiątkę niezapomnianej przygody nagraliśmy teledysk pt."Afryka".

 W miesiącu grudniu dzieci ułożyły układ taneczny do utworu"Merry Christmas Everyone", śpiewaliśmy kolędy, robiliśmy ozdoby świąteczne. 

W czasie zajęć wykonaliśmy prace na konkurs plastyczny pt. "Grzyby" oraz plakat na konkurs profilaktyczny "Moja postawa innym pomaga"( I miejsce).

Obecnie przygotowujemy układ taneczny do utworu "Touner Dans Le Vide".

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, są pełne energii, pomysłów i niezwykle kreatywne.