Aktualności

Serce dla Gruzji- Przyjaźń na odległość

 
 
Picture of Ewa Czyplis
Serce dla Gruzji- Przyjaźń na odległość
by Ewa Czyplis - Friday, 19 February 2016, 10:47 PM
 


Dnia 8 lutego w naszej szkole gościł ks. Krzysztof Kowal prezes fundacji „ Serce dla Gruzji”.

Ks. Krzysztof opowiedział nam historię swojej niecodziennej podróży do Petersburga - Irkucka – na Kamczatkę oraz pracy duszpasterskiej wśród opuszczonych dzieci i starszych w Gruzji.
Opowieść ks. Krzysztofa utwierdziła nas tylko w przekonaniu, że warto pomagać  .Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat !!! Radość dzielenia się...., to naprawdę ogromna wartość! Dlatego chcemy dalej kontynuować „ Przyjaźń na odległość”. Szkolne Koło Caritas włączyło się w tą akcje już w listopadzie.


Czym jest Przyjaźń na odległość ?

Przyjaźń na odległość to sposób na wyrażenie zainteresowania, solidarności i wsparcia, które każdy człowiek może okazać potrzebującym dzieciom w Gruzji. Przyjaźń taka polega na  pomocy finansowej dla konkretnej osoby. Dzięki naszej ofierze możemy pomóc zapewnić jej realizację podstawowych potrzeb: dachu nad głową, jedzenia, nauki, leczenia, pomocy specjalistów. Przyjaźń na odległość to jednak coś więcej niż tylko wsparcie materialne. Pomiędzy osobą pomagającą a potrzebującym rodzi się relacja miłości bliźniego i wdzięczności.

Komu pomagamy ?

Nasza „ Przyjaciółka” Lela ma 11 lat. Obecnie przebywa w Domu Dziecka w Abkhazeti w

Kurdgelauri.

Jak pomagamy ?

Szkolne Koło Caritas i rodzice naszych dzieci organizują „ Słodkie Czwartki”. To nic innego, jak ciasto upieczone przez rodziców i rozprowadzane w czwartki wśród nauczycieli , pracowników i dzieci. Wcześniej SKC przeprowadziło mini-festyn . Rodzice i dzieci wciąż maja nowe pomysły... Tylko je realizować.