Aktualności

Zbiórka żywności „TAK, POMAGAM”.

 
 
Picture of E Z-S
Zbiórka żywności „TAK, POMAGAM”.
by E Z-S - Monday, 12 March 2018, 10:36 PM
 

W sobotę, 10 marca 2018 r., członkowie szkolnego Koła Caritas i szkolnego wolontariatu włączyli się w ogólnopolską akcję „TAK, POMAGAM”. Była to już czternasta zbiórkę żywności przed Świętami Wielkanocnymi. Dzięki zebranym produktom każdy potrzebujący będzie mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Wielkanoc, podobnie jak święta Bożego Narodzenia, to czas, w którym każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami” – mówi ks. Krzysztof Sroka, zastępca Dyrektora Caritas Polska odpowiedzialny za programy żywnościowe.

W akcję włączyli się uczniowie: Patrycja Orenczak, Wiktoria Słupczewska i Oskar Zięba z klasy 4, Blanca Ślusarska, Ewa Palewska i Kamil Barcikowski z klasy 5, Zuzanna Kozicka i Oliwier Lemankiewicz z klasy 6 oraz Julia Orenczak, Miłosz Frączkiewicz, Maciej Krause i Filip Piotrowski z klasy 7. Nad całością czuwały Panie Izabela Mączyńska i Danuta Stanasiuk.