Aktualności

Słowiński Park Narodowy

 
 
Picture of Anna Barcikowska
Słowiński Park Narodowy
by Anna Barcikowska - Friday, 28 April 2017, 9:14 AM
 

3.

4

5


W dniu 27 kwietnia 2017 roku w naszej szkole gościliśmy pracownika Słowińskiego Parku Narodowego, który przeprowadził w ramach

projektu „ Ochrona siedlisk foki szarej oraz morświna na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego” zajęcia dla uczniów klas IV - VI. Prelekcja dotyczyła Morza Bałtyckiego ze szczególnym uwzględnieniem biologii, ochrony oraz zagrożeń foki szarej i morświna. Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy uczniów na temat zasobów przyrodniczych Morza Bałtyckiego. Pani Małgorzacie Lange -  Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć!


Po spotkaniu z panią Małgosią z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy piątej  wystąpili w przedstawieniu " Rozprawa sądowa". W scence tej oskarżony pod osłoną nocy wywoził do lasu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Sędzia "Przyroda Polska" po wysłuchaniu wszystkich świadków, wydał sprawiedliwy wyrok. Skazał oskarżonego na wysoką karę grzywny oraz na uczestniczenie w pracach społecznych na rzecz ochrony środowiska. Celem tej scenki było uświadomienie naszym uczniom, że nie wolno pozostawiać odpadów w lasach i tworzyć dzikich wysypisk. Mottem tego przedstawienia było stwierdzenie " Co dziś wyrzucisz, jutro zjesz lub wypijesz" Pamiętajmy o tym i przede wszystkim segregujmy nasze odpady!